Дома Тагови пченкарни проички

Таг: пченкарни проички

Најмногу ги сакам овие проички, вкусни се и здрави, можам да...

Овие проја-мафини ми се едни од омилените, бидејќи не само што се многу вкусни, туку се и многу здрави, па можам да ги јадам...

КАФЕАНСКА ПРОЈА МЕКА КАКО ДУША

Ова е најдобриот рецепт за проја според кој веќе со години ја приготвуваат. Вкусната проја излегува мека како душа. Ова е највкусната проја што...

Наједноставни меки пченкарни проички со фета сирење

Често ги подготвувам зошто се брзи, вкусни и децата ми ги сакаат најчесто за појадок или вечера. Потребни состојки: 2 јајца 1 чаша (180 мл) јогурт 2.8...