Дома Тагови пченка

Таг: пченка

ПОСНО: Салата со ореви и копар

Потребни состојки: 1 црвена пиперка 10 кисели краставички копар по вкус 4 супени лажици мелени и сечкани ореви  1 конзерва пченка или смрзната па варена јаболкова киселина или лимонов сол маслиново...

Овој домашен лек ме чинеше 50 денари, а го решив долгогодишниот...

Мирјана: "Ја пиев водата од пченкарно брашно два месеци и вкупниот холестерол се спушти испод нормала. Предходно пиев статини. Пробајте, ништо не губите и...