Дома Тагови “пастрмајлија” со пилешко месо

Таг: “пастрмајлија” со пилешко месо

Пита пастрмајлија за ручек, излегуваат големи пити од кои ќе се...

Најдобрата македонска „пица” – пастрмајлијата, нема да ве остави paмнодушни, има фантастичен вкус. Рецепт на Том Филос. Во Македонија најпознати се штипската и велешката...

Превкусна пита пастрмајлија по брз рецепт, излегуваат две големи пити од...

I РЕЦЕПТ: Пита пастрмајлија за ручек – превкусна! Излегуваат две големи пити од плехот во рерна. Фото и рецепт: Даница Данче Стојева. Рецептот на...

Пита со пилешко месо, вкусно, прсти да излижеш

Рецепт и видео прилог на: Cucina Facile Tashev – Пита со пилешко месо. Потребни состојки: 400 г брашно 140 мл млеко 120 мл топла вода 30 мл масло 1 кесичка сув...