Дома Тагови паста

Таг: паста

Со овој древен лек се исфрлаат сите отрови, бактериски токсини и...

Лековитите својства на јагленот се базарираат на неговата извонредна способност да се врзува за бактериските токсини и другите токсични материи кои се внеле во...

Тест за бременост може да се направи со паста за заби

Како да знам дека сум бремена? Ова прашање буди страв од непланирана бременост, а често се јавува токму кога класичниот тест за воопшто не...

Спас за сите домаќинки – ЧУДО од паста за чистење на...

Загорувањето на маснотиите е неизбежна појава со која видно се огрдуваат садовите, а нејзиното отстранување, па дури и со помош на скапите детергенти, не...

Еве како да ги поправите изгребаните стакла на очилата

Сите оние кои носат очила знаат колку непријатности им предизвикува одржувањето на нивната чистотата. Стаклата мора секогаш да бидат чисти за да се има...

Куркумата треба да ја отклучите на ОВОЈ начин за да има...

Честопати си мислиме дека некоја здрава намирница е доволно да ја изедеме или консумираме како суплемент, па дека ќе направи чуда. Она што го забораваме...

Нега на заби – 4 лаги во кои веруваме

-Дали избелувањето ја уништува глеѓта на забите? Дали гумата за џвакање може да ја замени пастата за заби? ​ ДАЛИ МИЕЊЕТО НА ЗАБИТЕ ПОЧЕСТО ОД ЕДНАШ...