Дома Тагови падобранци со мелени ореви

Таг: падобранци со мелени ореви

4 РЕЦЕПТИ ЗА ПАДОБРАНЦИ: Колачите од нашето детство и денес се...

Мојот зет ги обожава, а штом тој ги оцени со десетка, значи дека колачиве навистина вредат. Позните се од нашето детство кога често се...

4 РЕЦЕПТИ во кои се потребни само белки или само жолчки...

Понекогаш во некои рецепти потребни се само белки или само жолчките, па ова се четири рецепти кои може да ви послужат како идеја како...

Падобранци со мелени ореви и биксвити – се топат во уста!

Фото и рецепт: Слаѓана Рожа Потребни состојки: 3 белки 300 г шеќер во прав 150 г мелени ореви 150 г плазма бисквити За крем: 3 жолчки 1 ред чоколадо 50 г шеќер во...