Дома Тагови пача

Таг: пача

ТРИТЕ ПРАСИЊА: Направете вкусна пивтија во шишиња и изненадете ги гостите...

Пивтиите со облик на прасе ќе бидат xит на вашата трпеза. Пивтиите се традиционално јадење кои може да се приготват со булјон и желатин,...

Највкусната пача (пивтија) полна со колаген – а за оние што...

Пача или пивтија е вид јадење сварено од нозете или од главата на свиња или говедо. Пачата е традиционално јадење на Балканот, но и...

Мојата пифтија (пача) е готова!

Фото и рецепт: Славица Георге Се варат две свински ноџиња и 1 кг свинско месо (удина) во 7 литри вода, се додека месото да започне...