Дома Тагови овошје со витамин Ц

Таг: овошје со витамин Ц

Д-р Перишиќ тврди: Преголема количина на витамин Ц може да доведе...

Д-р Војислав Перишиќ вели дека треба да водиме сметка околу внесот на овој витамин. Најдобро би било витаминот Ц да се обезбеди преку овошјето,...

Кверцетинот заедно со витамин Ц го спречува дејството на вирусот, а...

Студиите докажале дека кверцетинот има антивирусно дејство врз SARS-CoV-2 инфекцијата и затоа се смета дека има многу важна улога како во спречувањето на болеста,...

Сокот од киви ќе ви ги прочисти бубрезите и ќе ги...

Сокот од киви особено се препорачува за луѓе кај кои има ризик од појава на тромб и згрутчување на крвта, а со тоа и...