Дома Тагови овошен колач

Таг: овошен колач

МРЗЛИВА ТОРТА – освежителна и со вкус на сладолед, направете ја...

Oние на кои им е позната оваа торта, знаат дека се нарекува „Мрзлива торта“, а името е произлезено од некои шеговити домаќинки кои немале...

ФАНТАЗИЈА: Брз колач кој се приготвува за 20 минути

Ова е омилениот колач на повеќето домаќинки, зашто се приготвува навистина многу брзо и лесно, додека вкусот е исклучително неодолив. Се приготвува со смрзнати...

ОВОШЕН КОЛАЧ ЗА 10 МИНУТИ: Лесен и освежителен со база од...

Овој кремаст колач навистина вреди да го испробате. Наместо вишни може да користите бобесто овошје какво што сакате, малини, јагоди, боровинки, капини, па дури...

ИТАЛИЈАНСКИ КОЛАЧ ЗА 3 МИНУТИ: Неодолив десерт за кој ви се...

Да го искористиме максимално времето на јагодите додека сè уште ги има на пазарите и да ги приготвиме најубавите и најслатки десерти. Денес ќе...

Еве на што ќе ги користите црешите ова лето: вкусен колач...

Овој колач се топи во уста, секоја година ми доаѓа на трпезата кога ќе созреат црешите. Никогаш не ни се здосадило, а некогаш знам...

КОЛАЧ 4 ЧАШИ ЗА 5 МИНУТИ: Без миксер, буквално и дете...

Рецепт и видео презентација на Валентина Машковиќ од „Кујната на Валентина Машковиќ”: „Колач 4 чаши“ – старински, сочен, за 5 минути, без миксер –...

Торта која ја обожаваат од 7 до 77: омилени кекси, јогурт,...

Соединете ги сите состојки, излејте во калап, декорирајте и тортата е спремна. Само уште треба да почекате да се излади во фрижидер. Истата комбинација...

Брз излиен колач со цреши – едноставен и многу вкусен

Колачот е супер, вкусен, лесен и едноставен е за правење. Можете да го приготвувате и за родендени или слави, а за посвечен изглед можете...

Најсочниот, највкусниот колач со кајсии и јогурт

За овој вид на колачи, мојот сопруг вели дека тоа биле „леб колачи“. Меѓутоа, кога го направив овој колач, веднаш го привлече со изгледот,...

БРЗ ОСВЕЖИТЕЛЕН КОЛАЧ: Со пудинг, кекси и овошје по ваш избор

Ова е еден од најбрзите колачи што постојат. Состојките ,верувам, секое домаќинство ги има, а овошјето може да го менувате по желба. Може да...