Дома Тагови овесен еликсир

Таг: овесен еликсир

СПОРЕД ХИПОКРАТ СЕ СМЕТА ЗА ИНФУЗИЈА: Напиток кој го зајакнува организмот...

Овесот отсекогаш се користел во традиционалната медицина како лек. Еликсирот од овес се користи како лек за несоница, ментална исцрпеност, физички замор. Бањите од...