Дома Тагови оревовача за желудник

Таг: оревовача за желудник

Лековит ликер од рогач и ореви за желудник и дебело црево,...

Ликер од дренки – Домашна овошна ракија, освен што содржи витамини има и многу пријатен вкус. Ова е многу вкусен напиток од дренки –...

Оревовача – рецепт за ликер од ореви кој лекува штитна жлезда,...

Оревовачата уште е позната и под називите ораховач или ликер од ореви. Но, како и да го нарекувате овој напиток се прави од млади...