Дома Тагови ореви и шербет

Таг: ореви и шербет

ШЕРБЕТЕН КОЛАЧ КОЈ СЕ СЕЧЕ КАКО SВЕЗДА: Не сум направила друг...

Баба ми на времето имаше своја слаткарница која постојано ги привлекуваше муштериите со нејзините невообичаени, но многу вкусни рецепти. Се сеќавам дека постојано одев...

Шеќер паре што се топи во уста – колачи со гриз,...

Шербетен колач со ореви – се мери со шолја за кафе, а вкусот е како од бајка. Позната ориентална слатка за сите љубители на...