Дома Тагови облози за болни зглобови

Таг: облози за болни зглобови

Завиткајте ги нозете со зелка кога имате болки во зглобовите

Зелката е зеленчук од семејството Brassica и има широк спектар на лековити својства. Изобилува со фундаментални хранливи материи и минерали кои се од суштинско значење...

Лековита ракија со магдонос и коприва за отечени и болни зглобови

За сите кои имаат болки во нозете и зглобовите. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 рака сува коприва (лист), 1 рака сув магдонос (лист), 1 литар лозова ракија. ПОДГОТОВКА: Сите состојки...

Наједноставен и најевтин начин да се ослободите од болките во зглобовите!...

Дали некогаш сте почувствувале болка во зглобовите? Ако да, тогаш знаете колку таа болка е непријатна и речиси е неизбежна за повеќето луѓе. Проблеми со...