Дома Тагови несреќа

Таг: несреќа

Не им ги давајте своите папучи на гостите, тоа носи несреќа...

Во новото модерно време, речиси никаде веќе не се собуваат чевлите кога се оди на гости. Експертите советуваат дека ова е многу штетно, бидејќи...

Пророштво: замислете прашање, а одговорот сам ќе ве пронајде

Нострадамус бил астролог, лекар и алхемичар, но во целиот свет станал познат благодарение на своите пророштва. Неговите предвидувања се оствариле, а се остваруваат и...

Исповед: Со седум катанци му се заклучува машкоста за да пропадне...

Не може да се опише страшното чувство за еден маж, кога тоа ќе му се случи. Веднаш виновникот се бара кај жената, бидејќи таа...

Две саксии чувар куќа пред домот штитат од негативни комшии и...

Овојпат од големото богатство на народни верувања го издвојуваме следниот совет , како да се заштитиме од злобните соседи, од црна магија, негативна енергија,...

Знаци дека куќата ви е полна со магија: на ОВИЕ места...

Од негативна енергија човек може да се чувствува лошо иако лекарските наоди укажуваат дека се’ е во ред и дека непостои реална болест. На...

Еве зошто кога сте на гости не треба да ја оставате...

Ова се совети од народните верувања, а пораката гласи: кога сте на гости, пред да си заминете, никогаш не го оставајте до половина испиен...

Овие работи не ги кажувајте никому ако сакате да имате среќа...

Никогаш однапред не ги кажувајте своите планови, бидејќи на тој начин ја растурате потребната енергија за остварување на целта. Ова го тврдат духовните учители...

Клетвите стигаат преку сол и шеќер, позајмени алишта и пари –...

Секоја позајмена работа може да биде урочена: клетви може да стигнат и преку пари! Алишта, чевли, мебел и други предмети имаат својства да ја впиваат...

Преку ОВИЕ предмети најчесто се прави магија за некому да му...

Постојат бројни начини и “рецепти” за правење магии, а ова се најопасните начини, на кои треба особено да се води сметка и да се...

Разведени сте? Сетете се кому сте ја давале бурмата да ја...

Прстенот од рака не се дава никому да го пробува, особено невестата не ја дава својата бурма. Тој брак нема успее и ако веќе...