Дома Тагови неплодност

Таг: неплодност

ОВАА ТЕРАПИЈА МЕ СПАСИ: Секоја вечер нозете ги потопував во леѓен...

Рецепт на Катерина. На оваа терапија ја потсетила нејзината мајка и поради тоа многу и е благодарна. Имала некои „женски пpoблеми“, неправилни и б...

ГОРЧИЦА – Природен лек за успешно забременување и нормализирање на хормоните

Горчица (Marrubium vulgare) е многу распространета билка, но за жал, за многумина заборавена. Одамна е позната како билка со исклучително лековити својства. Бидејќи ја има...

Оригинален рецепт за лек кој лечи неплодност, бактерија во желудник, хемороиди...

Познато е дека смоквите се употребувале пред повеќе од илјада години, но од непознати причини денес се помалку запоставени во исхраната. Сувите смокви се исклучително богати...

Жени што имаат проблем со плодноста поради Ендометриоза треба да користат...

Различни авторитети препорачуваат одбегнување на алкохол, кофеин, поизводи од полномасно млеко, јајца, пржена храна, црвено месо, сол и шеќер. Постојат билки кои можат да помогнат...

Оваа билка ги лекува сите женски болести – секоја жена ОВА...

Вркута е чудотворна билка, единствена по своите својства за што сведочат бројни жени. Цвета од мај до август во зависност од поднебјето, а се бере...

Целијакија предизвикува: подуен стомак, гасови, неплодност, полова немоќ, дијареа

СИМПОМИ: -болки и отекување на стомакот -гасови и чувство на надуеност -пролив -блед измет со многу непријатен мирис што може да плови над водата, понекогаш со жолти топченца...

Да им се сотре семката: како да препознаете дека неплодноста е...

Кај некои жени се случува потполно да им изостане менструацијата или таа да биде многу оскудна, да трае само ден или два, иако тие...

Лек за неплодност-водата што извира во Сливнички манастир, а кој ниту...

Сливничкиот манастир е манастирски комплекс кој се наоѓа на 3 km од истоименото село Сливница во падините на Баба Планина, Македонија. Манастирката црква (Црква...

Пиев антибеби пилули, а не знаев дека сум неплодна. Ова се...

Неплодноста е поим за кој се одбегнува да се говори во секојдневната комуникација, бидејќи нема жена која не стравува дека токму неа тоа ќе...

Оваа скриена полова болест може да предизвика неплодност – тешко се...

-Стотици илјади луѓе би можеле да бидат заразени, а тоа да не го знаат. Микроплазма гениталиум е првенствено идентификувана пред 30 години, а сега е...