Дома Тагови нега на кожа

Таг: нега на кожа

НЕ ЗНАЕВ ЗА ОВА: Ги отстранува брчките и темните дамки од...

Јелена повторно врз себе испроба нов популарен рецепт за кој се тврди дека помага во намалување на брчките и темните дамки од лицето, а...

Природно затегнете го лицето и подмладете ја кожата! Не фрлајте ги...

Ако сте поборник на природната козметика и сакате на природен начин да ја одржувате убавината на лицето, тогаш овој рецепт пријатно ќе ве изненади,...

Милена го миела лицето со пиво, па еве какви биле резултатите...

Денес девојките се многу храбри и лесно одлучуваат да експериментираат особено кога станува збор за природната козметика. Денес на тема е пивото, а тоа...

Мајка ми има 60 години а рацете и се како на...

Еден ден кога бев на гости кај мајка ми со семејството, станав да и помогнам околу раскревањето на масата и тогаш забележав: нејзините раце...

Утре кога ќе станете, измијте си го лицето со овој чај...

Брчките се појава на лицето која е неминовност за сите нас. Со текот на годините кожата ја губи својата еластичност и затегнатост, а сите...

ПРОБАЈТЕ ГО ОВА: Смрзнатата краставица го чисти лицето, го осветлува тенот...

Овојпат станува збор за еден бјути метод кој во последно време многу често се користи поради неговата докажана ефикасност. брзо, лесно и многу едноставно...

На мојата пријателка од 67 години сите и даваат 40, а...

Неодамна рецептот го дознав и јас, а тајната на нејзината убавина е всушност домашниот крем кој таа го приготвува со, верувале или не, еден...

Маслото од глуварче е лек за отоци и цисти, артритис, гихт...

Кај нас повеќе е познат медот, односно сирупот кој се приготвува од цветовите на глуварчето, а во последно време луѓето сè почесто го користат...

На Интернет кружи аптекарскиот рецепт на Мерлин Монро за нега на...

Мерлин Монро е жена на чија убавина и ден денес и се восхитуваат луѓето ширум планетата, а неретко се обидуваат да ја откријат и...

Совет од дерматолози: Што треба да користите за нега на кожата...

Денес пазарот нуди огромна палета од најразлични производи за нега на кожата, за спречување на појава на брчки и предвремено стареење, избелување на темните...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"