Дома Тагови недостиг на јод

Таг: недостиг на јод

Домашен тест кој го открива количеството на јод во организмот –...

Јодот е еден од т.н. „минерали во трагови” кои се есенцијални или неопходни за правилното функционирање на организмот. Тој е присутен во морската храна....

Ова е минералот кој е секојдневие на Јапонците од почетокот на...

Уште од самиот почеток на пандемијата, Јапонците особено внимаваат на исхраната и внесот на јодот, па веројатно и затоа имаат најмала стапка на см-тн-ост...

Тивки знаци дека ви недостига јод: се дебелеете, ви опаѓа косата,...

Јодот е основен минерал кој најчесто се наоѓа во морската храна. Вашата тироидна жлезда го користи за да произведе тироидни хормони, кои помагаат да...

Кои болести ни се закануваат кога на телото му фали јод...

Јодот е посебно неопходен за целосно функционирање на штитната жлезда која го користи за да создаде хормони кои се вклучени во различни процеси: раст,...

Лек за вишок килограми: Овој чај го топи салото, лекува тешки...

Оревите се познати по своите лековити својства, навистина се единствени поради самиот факт дека од нив може да се искористи и лушпата и плодот...

Тивки знаци и симптоми дека ви фали јод: ви опаѓа косата,...

Јодот е основен минерал кој најчесто се наоѓа во морската храна. Вашата тироидна жлезда го користи за да произведе тироидни хормони, кои помагаат да се...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"