Дома Тагови напиток со суви смокви

Таг: напиток со суви смокви

1 смоква на ден може да го подобри целокупното здравје, прочитајте...

Смоквите се богати со природни шеќери, минерали и апсорбирачки влакна кои придонесуваат многу за одржување на здравјето. Без разлика дали ги претпочитате свежи или...

Напиток за смирување на кашлицата и болка во грлото – потребни...

За да го приготвите делотворниот рецепт против кашлица, потребни ви се само суви смокви и шеќер. Потребни состојки: 1 филџан смокви 1 филџан шеќер 1-2 филџани вода постапка: Сувите смокви...