Дома Тагови напиток со рен

Таг: напиток со рен

Лек од 2 состојки, лечи бели дробови, ја прочистува слузта и...

Уште од дамнешни времиња било познато дека ренот е исклучително ефикасен лек за б олни зглобови и воспалени мускули. Овој лутникав корен исечкан на...

Напиток кој навистина за 48 часа го разбива салото: По првата...

Овој мевлем го елиминира вишокот масти и вода од организмот, ја подобрува функцијата на мозокот, го подобрува памтењето, го подобрува слухот и видот, општо...

Ренот е меѓу првите топ 5 природни антибиотици за оваа зима:...

Нутриционистите го препорачуваат особено на зима. Тие велат дека ренот е навистина благотворен антибиотик, освен тоа ја подобрува циркулацијата, учествува во детоксикација на телото...