Дома Тагови мраморен колач

Таг: мраморен колач

ПОСЕН МРАМОРЕН КОЛАЧ: Брз и многу вкусен, без миксер, состојките се...

За да го направите овој колач ќе ви бидат потребни состојки кои веќе ги имате во кујната. Не ви е потребен миксер за матење,...

БРЗ И МНОГУ ВКУСЕН МРАМОРЕН КОЛАЧ-РЕСАНА: Нема подобра комбинација од чоколадо...

Пробајте го овој мраморен колач со портокал кој сигурно ќе ве воодушеви, не само со вкусот, туку и со едноставноста на приготвувањето. Една од...

НЕ ВИ Е ПОТРЕБЕН МИКСЕР ЗА ОВОЈ ЕВТИН И ПОСЕН КОЛАЧ:...

Еве еден посен колач кој можете да го правите преку целата година. Излегува многу мек како сунѓер, мириса неодоливо и многу е вкусен. Се...

MРАМОРЕН КОЛАЧ СО ВИШНИ – Додека ги чекав децата на ручек,...

Додека ги чекав децата на ручек, се сетив на овој стар колач кој редовно го подготвував порано и ми беше еден од омилените. Ги...

СТАРОМОДЕН КОЛАЧ КОЈ ГО ПРАВЕА СИТЕ ПОРАНО: 1 состојка го прави...

„Многу едноставна подготовка, а сепак колачот излегува многу вкусен и сочен. Старомоден колач, направен во два слоja кои се „испреплетени“ при печењето - за...

МРАМОРЕН КЕКС КОЛАЧ – За сите љубители на бисквитите, ова е...

За сите љубители на колачи со бисквити, многу убаво и едноставно, идеален како неделен десерт, за гости или за вашите домашни, а го сакаат...

Вклучете ја рерната да се загрее, изматете сè и ставете да...

На овој колач можеби се сеќавате уште од градинка, ни беше омилен како деца, но сè уште е на списокот меѓу омилените брзи колачи....

И МИРИС И ВКУС: овој куглоф има чиста десетка од мене,...

Многу вкусен и декоративен куглоф кој ќе ве освои и со мирис и со вкус. Се прави многу лесно и едноставно, а има многу...

Без печење МРАМОРЛИНА КОЛАЧ готов е за 15 минути

Потребни состојки за подлога: бисквити по ваш избор Потребни состојки за крем: 700 мл слатка павлака, 700 мл млеко, 12 лажици густин, 12 лажици шеќер во прав, 2 ванилин шеќер, 125...