Дома Тагови мраморен колач

Таг: мраморен колач

Без масло! Рецепт за 5 минути! Со 2 јајца ќе ја...

Без масло! Рецепт за 5 минути! Со 2 јајца ќе ја направите оваа вкусна и едноставна ТОРТА за секој ден...Еве што ви е потребно: ПОТРЕБНИ...

МРАМОРЕН СО ВИШНИ…На малку поинаков начин…Сочен и освежителен, за секој период...

МРАМОРЕН СО ВИШНИ...На малку поинаков начин...Сочен и освежителен, за секој период од годината...Рецептот на Дука ќе ве воодушеви. Еве што ви е потребно: ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 250...

МРАМОРЧИЊА: Фантастични и едноставни ситни колачи, печени за 20-тина минути

Од само неколку состојки кои веќе ги имате в кујна, пригответе вкусни „кекс“ колачиња на многу лесен, брз и едноставен начин. Ги нарековме „мраморчиња“ поради...

ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Најдобриот куглоф се прави многу лесно и секому...

ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Најдобриот куглоф се прави многу лесно и секому успева од првпат! Потребен ви е миксер и сите состојки се матат за...

Ова не е колач, туку е злато: Вкусен десерт кој се...

Со вас сакам да споделем еден рецепт од тетратката на баба ми. Едноставен колач кој се прави со состојки кои најчесто ги имаме во...

ПОСЕН МРАМОРЕН КОЛАЧ: Брз и многу вкусен, без миксер, состојките се...

За да го направите овој колач ќе ви бидат потребни состојки кои веќе ги имате во кујната. Не ви е потребен миксер за матење,...

БРЗ И МНОГУ ВКУСЕН МРАМОРЕН КОЛАЧ-РЕСАНА: Нема подобра комбинација од чоколадо...

Пробајте го овој мраморен колач со портокал кој сигурно ќе ве воодушеви, не само со вкусот, туку и со едноставноста на приготвувањето. Една од...

НЕ ВИ Е ПОТРЕБЕН МИКСЕР ЗА ОВОЈ ЕВТИН И ПОСЕН КОЛАЧ:...

Еве еден посен колач кој можете да го правите преку целата година. Излегува многу мек како сунѓер, мириса неодоливо и многу е вкусен. Се...

MРАМОРЕН КОЛАЧ СО ВИШНИ – Додека ги чекав децата на ручек,...

Додека ги чекав децата на ручек, се сетив на овој стар колач кој редовно го подготвував порано и ми беше еден од омилените. Ги...

СТАРОМОДЕН КОЛАЧ КОЈ ГО ПРАВЕА СИТЕ ПОРАНО: 1 состојка го прави...

„Многу едноставна подготовка, а сепак колачот излегува многу вкусен и сочен. Старомоден колач, направен во два слоja кои се „испреплетени“ при печењето - за...