Дома Тагови модар патлиџан во тегла

Таг: модар патлиџан во тегла

Салата од патлиџани, пиперки и домати, нешто помеѓу ајвар и пинџур,...

Направете совршена салата од модри патлиџани која можете да ја јадете и како целосен оброк, иако е замислена само како зимска салата. Одлично се...

ВО ТЕГЛА СО МАСЛО: Вака Италијанците приготвуваат салата од модар патлиџан...

Ако ги сакате јадењата со модар патлиџан, денес ви нудиме еден одличен рецепт од познатата Италијанка Тициана: ароматичен и без горчина, потпечен во рерна...

Модар патлиџан во тегла со домати, лути пиперки и лук –...

Ќе ви стане омилена зимска салата! Модриот патлиџан освен што е многу вкусен, приготвен на овој начин е и многу здрав. Заедно со доматите, лукчето...

Највкусното зимско мезе – модри патлиџани во тегла, без конзерванси, здраво,...

Модриот патлиџан во тегла за зимница има многу посебен вкус, кој пробал знае. Како и секој друг рецепт за зимница, почнувајќи од пиперките на...

Модри патлиџани во тегла за зимница – многу вкусно!

Модриот патлиџан во тегла за зимница има многу посебен вкус, кој пробал знае. Како и секој друг рецепт за зимница, почнувајќи од пиперките на...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"