Дома Тагови мевлем од невен

Таг: мевлем од невен

Рецепти за мевлем и чај со невен: за проширени вени, затнати...

Во антички Рим се верувало дека невенот за првпат никнал на гро бот на Веста, божицата на оганот, домот, г невноста, смиреноста и дисциплината...

“Златото на Дева Марија” е билка која се користи кај проблеми...

Билката наречена „Златото на Богородица“ се користи за лекување кај проблеми со циркулација, црн дроб и подобрување на видот. Британците ја нарекле „Златото на...

Рецепт од монахињи за лековит мевлем за сите кожни болести со...

Сестрите од манастирот безусловно ги споделуваат своите рецепти за лековити креми и мевлеми. Оние кои не се во состојба сами да си ги приготват,...

Домашно масло од невен (рецепт) за чир на желудник, егземи и...

Фото: Ивана Струње Невенот е многу ценет поради неговите лековити својства. Поттикнува циркулација, помага во лекување на гнојни рани и чиреви, ги смирува воспалителните процеси...