Дома Тагови матичен млеч

Таг: матичен млеч

Магистер за фармација откри кои се најдобрите лекови за анемија и...

Медот и пчелните производи, како што се прополис, полен, матичен млеч и перга, се ценети низ целиот свет и се сметаат за едно од...

Лек кој е подобар од сите други: млечот е дар...

Матичниот млеч е секрет кој го лачат младите пчели, што се користи за хранење на матицата и нејзините ларви. Ова е биолошки активен производ...

Медот го прави мозокот среќен и затоа треба секој ден да...

М-р Мерица Милавиќ Вујковиќ, специјалист по медицинска психологија при Кабинетот за психијатрија во Војномедицинската академија во Белград, советува секојдневно консумирање на медот, бидејќи ја...

Пчеларот Предграг открива лековити рецепти со мед, коприва и какао

Предраг Спасиќ од Поповац, Ниш дава одлични совети за подобрување на здравјето со помош на пчелини производи. Пчелите се неверојатни суштества, кои што и да...

Конзервиран матичен млеч во мед, во комбинација со јаткасти плодови –...

Во разговор со професионалниот пчелар Благојче Настевски дознаваме дека најбаран производ изминативе години е конзервираниот матичен млеч во мед, во комбинација со јаткасти плодови...

Благојче од Преспа: 16 години живеам со пчелите во најеколошкиот предел...

Бог бил великодушен кога ја создал оваа земја - Македонија, која иако е мала, таа е со недопрена природа и природни богатства, од многумина...