Дома Тагови масло од ајдучка трева

Таг: масло од ајдучка трева

Ајдучката трева ги лекува сите рани, внатрешни и надворешни, женски стерилитет,...

За ајдучка трева (lat. Achillea milefolium) пишува билкарот Мартин Најдовски. Доколку имате прашања во врска со оваа билка или приготвувањето на некои од рецептите,...

Мевлем или масло за хемороиди од ајдучка трева

Ајдучка трева (лат. Achillea Millefolium) уште позната и како столисник, е една од најценетата и најлековитата билка на нашите простори. Колку што има ливчиња...

ИВАНДЕНСКИ МЕВЛЕМ: Рецепт испратен од Бога како ангелска порака! Лекува кашлица...

Фото и рецепт: Даниела Двете билки кои се користат за овој мевлем се многу, многу лековити, а заедно кантарионот и ајдучката трева имаат уште поголем...

Имам уртикарија и алергија на сите можни хемикалии, креми, прашоци –...

Здраво НМД! Имам уртикарија, осип на кожата што повремено ми се појавува и алергија на се’ можно! На сите можни хемикалии и средства за...