Дома Тагови маска

Таг: маска

Нанесете 12 пати од ОВА и брчките ќе исчезнат како да...

Како се приготвува лекот за брчки: 1 лажица ленено семе прелијте со половина чаша врела провриена вода, промешајте, а потоа покријте со салветка и оставете...

Проверено: ако косата ви опаѓа и брзо се масти – ОВАА...

Во последно време, маските за коса со синап во прав, се препорачуваат како најефикасно средство за обновување на косата. Синапот е познат како билка...

Лесна маска од ОВЕС: чистење на лицето и пеглање на брчките

Овесните снегулки содржат калиум, натриум, магнезиум, цинк, фосфор, витамини Б1, Б2, Е... и тоа не е целиот список... Покрај тоа што се одлични како храна...

Лифтинг ефект: дупнете ги овие капсули и нанесете пред спиење

Кожата на лицето ви изгледа некако лошо и уморно? Сува е, црвена со нерамнини, проширени пори, а лицето изгледа постаро, опуштено и безживотно? Оваа одлична...

Какао: чудесен волшебен прав за убавина ако се употреби по оваа...

Маските за лице честопати се приготвуваат од намирници што се јадат, бидејќи експертите велат: она што не можеме да го ставиме во уста, не...

Природен ботокс за затегнување на лицето – ситните брчки исчезнуваат!

Потребни состојки: 1 лажица густин 5 лажици свежо исцеден сок од морков 1 лажица павлака Подготовка: Во малку вода растворете го густинот. Ставете го во сад со 400 мл...

Чудесен ефект: Во јогуртот додадете две состојки и нанесете на лице

Благодарение на оваа маска ќе имате блескава кожа без акни и темни дамки. Покрај тоа што можете да ги јадете состојките (познавачите велат: она што...

Индијките знаат: избришете ги пегите и пигментациите со овој стар индиски...

Хиперпигментација е пореметување на бојата на кожата, а се карактеризира со темни дамки на кожата поради пораст на нивото на меланин, темен пигмент на...

Подмладувачка лифтинг маска

Постои одлична процедура која е алтернатива на скапата пластична хирургија. Оваа чудесна маска за затегнување на лицето, во состојба е да избрише од лицето...

Инстант ефект – зелена лутеин маска за пеглање на брчки и...

Мислите дека дошло време за ботокс? Отфрлете ја таа мисла и поскоро обидете се со ова природно средство кое освен што неверојатно хидрира, ги...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"