Дома Тагови мајкина душица

Таг: мајкина душица

Македонската билка лечи 7 тешки болести – еве ги непроценливите квалитети...

Една од најпопуларните билки кои растат во изобилство во нашата земја е мајчината душица, како што нашиот народ ја нарекува мајкина душичка. Таа е...

Мајчината душичка ја смирува душата и ги лекува раните – лековити...

Овојпат за билката со прекрасен мирис и лековити својства ни пишува билкарот Мартин Најдовски, а доколку имате дополнителни прашања, ќе можете да му ги...