Дома Тагови лушпи

Таг: лушпи

„Како ли не го знаевме ова порано“: Искусните градинири секоја пролет...

Ако сте градинар, лушпите од јајца ќе ги чувате во текот на зимата за да им обезбедите на вашите растенија идеална грижа во пролетта....

Лек за тироидеа, срце, гастритис, крв и коски, а ние го...

Не ги фрлајте лушпите од јајца! Калциумот има бројни важни функции во работата на организмот. Освен што создава коскена маса и спречува остеопороза, калциумот ја...

Рецептот на Д-р Јелена со лушпи од јајца за имунитет, против...

Лушпите од јајце за повеќето луѓе претставуваат ѓубре кое не може за ништо друго да послужи, освен да се фрли во отпад. Меѓутоа, заговорниците за...

Со овој рецепт ќе имате блескави заби без забен камен!

За да се ослободите од оваа грда појава поради која наталожените бактерии предизвикуваат воспаление на гингивата, односно „џепови“ (гингивитис и парадонтитис), помогнете си со...