Дома Тагови лук и лимон

Таг: лук и лимон

Прочистување на црниот дроб…За 3 дена се исфрла сета „нечистотија“

Ова е стар народен рецепт за прочистување на црниот дроб од сите токcини и масти кои се насобрале во него. Овој голем оpган делува...

Една лажица дневно со малку вода, 15 минути после јадење –...

Овој домашно приготвен природен еликcиp со лимон, лук и мед го надополнува opганизмот со неопходни витамини, го зајакнува имунитетот и ги peгенерира сите витални...

ПРИРОДЕН ЛЕК ПРОТИВ ТРОМБИ: Се приготвува за 5 минути, се зема...

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 3 лимони и 50 г лук. Ова е меѓу најдобрите природни лекови за чистење на к рвните садови и отстранување на плаките...

Природна мешавина која ги чисти артериите, го намалува холестеролот, штити од...

Има голема корист од овој напиток - природен лек. Станува збор за комбинација од три супер здрави намирници кои со заедничко и секојдневно делување...

Мојот пријател имаше 12 холестерол, двојно од нормалните вредности, а со...

Фотографија и рецепт на Верица Николиќ. Мене овој рецепт ми го даде пријател кој имаше холестерол и преку 12 единици, двојно повеќе од максимално...

Лукот и лимонот го јакнат срцето и имунитетот: Користете ги само...

Веројатно на сите ви се познати лековитите својствата на лукот и лимонот, поради кои природната медицина честопати ги користи за третирање на различни состојби....

Трите растворувачи на масни наслаги сигурно веќе ги имате во кујна

Комбинацијата од лимон, лук и маслиново масло може да ги елиминира масните наслаги, но и да го забрза метаболизмот и да ве ослободи од...

Лек за чистење на крвните садови и холестеролот, лекарите не можеа...

Лекарите велат: Млад си, колку што ти се млади крвните садови”. -Ова е стар рецепт од книгата "Пелагица" и според пишаниот рецепт се приготвува вака:...

Исчистете ги „жилите“ (крвните садови) од штетни наслаги со моќна руска...

Оваа тинктура за прочистување на крвните садови која се прави од лимон и лук, постои и се практува во тибетанската и руската народна медицина...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"