Дома Тагови лош холестерол

Таг: лош холестерол

Првпат добив холестерол на 42 години, а овој лек ми помогна...

Овој рецепт ќе ви помогне да се оcлободите од зголемениот холестерол и вишокот килогpaми. Сите состојки во овој напиток се многу здрави и ќе...

Д-Р ЧУБРИЛО ГО PAЗБИ МИТОТ ЗА ЈАБОЛКОВИОТ ОЦЕТ: вака се пие...

Кога храната не се вари правилно, таа подлежи на размножување на бактерии, габи или паразити, микроорганизми на кои им одговара таква средина за живот....

Сувите јаболка го намалуваат холестеролот за 20-25%, исто како и некои...

Добро би било вкупниот холестерол да не биде поголем од 5 mmol/L, а за да го одржувате под контрола пожелно е да ги јадете...

Лек за намалување на лошиот холестерол кој ги затнува артериите, го...

Холестеролот е супстанца (стероид) којшто е неопходен за животот. Тој е составен дел од мембраните на сите клетки во ткивата и органите. Исто така,...

Чудотворен напиток кој го намалува нивото на лошиот холестерол во крвта

Освен што го намалува нивото на лошите масти во телото, овој чудотворен напиток го чисти телото од токсини и ја подобрува циркулацијата. Магдоносот во секојдневното...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"