Дома Тагови лимонова кора

Таг: лимонова кора

Истријте ја облеката со лимон и видете што се случува –...

Лимонот не само што е здрав, туку може да ви помогне и во домашните работи, особено во чистењето. Сокот од лимон има толку многу...

Еве кој треба да консумира лимон секој ден: за превенција и...

Лимонот е оптимален извор на витамин Ц. Овој витамин е важен за производство на колаген, помага во апсорпцијата на железото од растителната храна. Адекватниот...

МОЌТА НА ЛИМОНОВАТА КОРА НЕМА ГРАНИЦИ: Никогаш не ја фрлајте, а...

Никогаш не ја фрлајте кората од лимон затоа што во нема се кријат големи лековити м оќи. Сите досега откако ќе го исцедевме лимонот,...

Навечер сварете четири лимони: Природен лек кој ќе го исчисти црниот...

Ова е стар рецепт од Германија кој го зајакнува имунитетот, спречува висок холестерол, го чисти исклучително ефикасно црниот дроб и спречува формирање камења во...