Дома Тагови лимфна дренажа

Таг: лимфна дренажа

6 Едноставни и многу лесни вежби за дренажа на лимфата, со...

Сакате да ослабите, но никако не успевате? Сте забележале отоци на лицето и телото, проблематична кожа, целулит? Сето тоа се знаци дека лимфниот систем...

Секое утро пијте го ова за да ја подготвите кожата за...

Ако не сте биле многу активни оваа зима, туку поголемиот дел од денот сте го минувале седејќи, тоа значи дека сигурно ви се создал...