Дома Тагови лесна пита

Таг: лесна пита

ХИТ ПИТА: Пита со сирење и компири, за секаква пригода

I РЕЦЕПТ – Пита со сирење готова додека да трепнеш. Питата без кори, со сирење и компир е одлична идеја за брза вечера или...

Пита која се прави со раце, а не со оклагија –...

Рецепт и фотографии на Верче Илиоска. Ова е традиционална македонска пита стара преку 100 години. нејзиното оригинално име е "Вртен - ду-пен", што во...

Необично лесна пита без голема мака, со тесто кое се разлистува,...

Фотографии и рецепт на Гордана Јакшиќ. Питата се прави брзо и без голема мака добивате кори кои се разлистуваат. Како фил може да користите...