Дома Тагови лешник бајадера

Таг: лешник бајадера

КОЛАЧ ЗА 15 МИНУТИ: вкус како Фереро со бисквити и лешници,...

Овој колач се прави толку брзо што ви е потребно само 15 минути да одвоите. Има вкус како Фереро затоа што се прави од...

КАРАМЕЛ ПЛАЗМА БАЈАДЕРА: Брза подготовка, готова е додека трепнеш

Рецепти за бајадера колачи има безброј, но се надевам дека овој ќе ви се допадне. Многу брзо се приготвува, не валкате многу садови, не...

Карамел плазма бајадера – готови додека трепнеш

Рецепти за бајадера колачи има безброј, но се надевам дека овој ќе ви се допадне. Многу брзо се приготвува, не валкате многу садови, не...

ЛЕШНИК ШТАНГЛИ: Маж ми рече дека поубав колач од овој, не...

Фото и рецепт: Нале. Ова се всушност Ренато коцки само малку променети според желбите на мојот сопруг. Не мора 8 жолчки да се стават,...

Посна ЛЕШНИК БАЈАДЕРА – повкусна од оригиналната

Фото и рецепт: Марина Спасојевиќ Потребни состојки: 500 г шеќер 150 мл вода 200 г мелени бисквити/посни 150 г мелени лешници 250 г посен маргарин/путер за мрсна 100 г чоколадо 1 лажица...