Дома Тагови лесен колач

Таг: лесен колач

ИЗМАТИ И ИЗЛЕЈ-АБРАКАДАБРА КОЛАЧ: Не ми веруваа дека од една смеса...

„Затоа се нарекува ‘магичен‘ колач“, попусто ги уверував пријателките кога ги поканив на кафе , да се засладиме со новиот „Абракадабра“ колач. Всушност овој...

ГРИЗ КОЛАЧ ЗА 15 МИНУТИ: Се топи во уста, а без...

Ова е толку лесен колач кој ќе ве освои после првиот залак. Кога го направив првпат се изеде во рекордно време уште истиот ден,...

„КРШ И ЛОМ“: Фантазија од колач со крем банани – брзо,...

Заслугите за овој рецепт и припаѓаат на мојата пријателка Тања, а колачот има малку смешно име, но, веднаш да ви кажам, колачот е сè...

КРЕМИСИМО КОЦКИ ЗА 15 МИНУТИ: Неодолив колач кој не треба да...

Коцки од Чоколино намаз, портокали и крем баначиња ќе биде „топ“ колач за најмладите кога ќе го откријат. За да им биде уште послатко,...

СОЧЕН ГРИЗ КОЛАЧ: Мерки на чаша, едноставен и брз, нема да...

I РЕЦЕПТ: БАСБОУСА – Арапски гриз колач. Слатко и сочно како од 1001 ноќ. Едноставен, а многу вкусен колач. Полн вкус на кокос ммммм….Нема кој...

БРЗ КОЛАЧ СО 2 ЈАБОЛКА, СЕ МЕРИ СО ЛАЖИЦА: Само измати...

Овој колач им припаѓа на оние старинските кои ги правеа нашите баби и мајки. Едноствно се матат неколку состојки кои редовно сите ги имаме...

КОЛАЧ 7+7+7 – Вака е наречен затоа што сè оди по...

ЛЕДЕНО НЕБО или колачот 7+7+7 е толку вкусен и нежен, што мора да го пробате. Вака е наречен затоа што сè оди по 7,...

10 колачи со јаболка, мерки на чаша – Старински рецепти со...

I РЕЦЕПТ - Измати и излеј варијанта – Брз колач со јаболка и гриз. Овој брз, старински колач со исклучително добар вкус, можете да го...