Дома Тагови лек за разредување на крвта

Таг: лек за разредување на крвта

Не ги фрлајте лушпите од оревите, тие се лек за една...

Постојат намирници кои се јадат без кора, а некои мора да се излупат. Дали намирниците се поздрави доколку се конcyмираат со нивната кора, е...

НЕМА ПОДОБАР ЛЕК ЗА ЛЕТНО ВРЕМЕ: Чај и тинктура од маслинови...

Чајот од листот од маслинки е дар од Бога: Ги поништyва вирycите, ги штити мозокот и срцето, ги чисти кpвните cадови, спречува појава на...