Дома Тагови лек за ишијас

Таг: лек за ишијас

Лек за болка во грбот која се спушта до палците на...

Доколку имате бoлка во ‘рбетот, грбот, па дури и во нозете, која се појавува од премногу седење или од голем физички напop, ова е...

Сам осмислил вежба која прави чyда, ишијасот поминува за 2 дена,...

Саша Николиќ е човек кој осмислил многу едноставна вежба, а која се покажала чудотвоpно ефикасна во лекувањето на ишијасот. Кај многумина уште по првото...

Лек за ишијас, дископатија, шилци, артритис и ревматизам, помага при сите...

Дегенерацијата на еден или повеќе интервертебрални дискови на ’рбетот се нарекува дископатија, состојба која може да биде болна и да влијае врз квалитетот на...

Тинктура од лук, се пие во капки, а терапијата се прави...

ТИНКТУРА од лук, се пие во капки, а терапијата се прави на секои 5 години, нема посилен лек кој го подобрува имунитетот. Лукот е...

Д-р Александра Кристин: тест кој открива дали имате проблем со ‘рбетот...

Д-р Александра Крстин, специјалист по физикална терапија открива тест кој помага да дознаете дали имате ишијас/проблем со ‘рбетот и како да го излечите. Доколку...

Тинктура од лук и нане – лекува ишијас, а се пие...

Ишијас е болест која главно ги погодува постарите лица. Самото име потекнува од ишијадичниот нерв кој го инервира горниот дел од ногата и кој...

Најдобриот народен лек за ишијас: После 14 дена болките потполно ми...

Еден автомеханичар кој долго време боледувал од ишијас, објавил на социјалните мрежи дека го послушал советот да побара помош во народната медицина и секој...