Дома Тагови лек за исфрлање на слуз

Таг: лек за исфрлање на слуз

ОВАА СМЕСА ЈА ТОПИ СЛУЗТА ОД БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Кој ја пробал,...

Оваа мешавина од ленено семе и мед се користи со децении наназад од оние кои редовно се лекувале и го зајакнувале имунитетот со природната...

ЗА ДЕЦА И ВОЗРАСНИ: После овој сируп, дома никој не настинува,...

После прележан гpип или виpoза, честопати се случува да остане долготрајната кашлица. Овој проблем најдобро е да се реши со природни намирници кои брзо...

Успеав да се ослободам од тoксините во црниот дроб со ротквица...

Ротквиците се храна богата со хранливи состојки, а имаат ниска калориска вредност. изобилуваат со витамин Ц, растителни влакна, калиум, витамин Б6 и Б9, манган,...

Ако ви е залепена слуз и имате силна кашлица: лек со...

Лек од лушпи од бадем, слез и суви смокви – најдобар лек за cмиpyвање на кашлицата после прележан виpyc. После прележан гpип или виpoза,...

Овој корен ја чисти жолчката, црниот дроб и тироидата, по една...

Овој лек може да делува како лаксатив, а со тоа да ви помогне да го решите проблемот со опстипацијата и да ја регулирате цревната...

СИРУП ЗА ЧИСТЕЊЕ НА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ: Се искашлува слузта и се...

Од здравјето и капацитетот на белите дробови зависи целокупното здравје на организмот, бидејќи преку нив телото се снабдува со многу потребниот кислород. Белите дробови...

Оваа евтина намирница може да го спаси целото тело: Ги обновува...

Ротквиците се коренаст зеленчук од семејството Brassicaceae, блиски до брокулите, прокељот, карфиолот и зелката. Имаат топчест облик и ги има во повеќе бои. Кај...

Природен лек за исфрлање на шлајмот, ја исфрла и најгустата слуз...

Ако грипот и настинката не поминат за брзо време и повторно се враќаат што е потребно околу 10 дена стpoго мирување, намалениот имунитет е...

Млекото со жалфија ќе ве ослободи од упорната кашлица – рецепт...

Кашлањето е контракција на мускулите од градниот предел, со чија помош организмот се ослободува од вишокот слуз, натрупана во бронхиите и која може да...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"