Дома Тагови лек за чистење на бели дробови

Таг: лек за чистење на бели дробови

Оваа ароматична билка не се става само во слатко: од неа...

Ова е уникатниот рецепт од народен лекар за прочистување на кр-вта и други тешkи болести со лековитата билка позната како „слаткарче“ или розетла. Слаткарчето...

Лек за бели дробови со испрана маст, за еден ден кашлицата...

Без разлика дали ја користите во исхраната или не, свинската маст е една лековита намирница која уште многу одамна се користи во лековити цели....

За 72 часа од белите дробови отстранете го целиот отров ...

На голем број уживатели на цигари им е здодеано секојдневно да ги слушаат советите дека треба да престанат со пушењето за да го заштитат...