Дома Тагови лек за бронхит

Таг: лек за бронхит

Сируп со кој се подобрува исфрлањето на секретот, потребни ви се...

Воспалението на белите дробови или пневмонија претставува воспаление на белодробниот паренхим од различна етиологија. Факторите кои придонесуваат за развојот на болеста се: пушење, ал-кохол,...

Мевлем кој ја разредува слузта, стар лек на нашите баби, лекува...

Секој што имал проблем со бронхитис, многу добро знае колку е тешко да се лечи оваа болест. Повеќето случаи на бронхитис може да се...

Народен лек за бели дробови според билкарот Мартин Најдовски – за...

I РЕЦЕПТ - Лек за бели дробови според билкарот Мартин Најдовски – лекува бронхитис, кашлица и други респираторни болести. Пишува Мартин Најдовски – Лек...

Природен лек за бели дробови, рецептот е стар, но многу ефикасен

Откако за првпат го објавивме овој рецепт пред речиси две години, а ни го испрати наша читателка, во редакцијата на НМД се јавија многумина...

Исфрлете ја лепливата слуз од вашите бели дробови и синусите –...

Познато е дека грипот и настинката бараат лекување со одмор. Доколку не се одлежат како што треба, а тоа подразбира барем десет дена строго...

Еве еден сигурен природен лек против вируси: Смесата лекува бронхит, кашлица,...

Фото и рецепт: Sonia Dule Andreev Рецептот за овој природен лек за зајакнување на имунолошкиот систем и одбрана од вируси, беше објавен од нашата драга...