Дома Тагови лек од коприва за црн дроб

Таг: лек од коприва за црн дроб

Билкарот Момчило: Билките правилно се користат на овој начин, а копривата...

Топлите денови се пред нас, но за многумина тоа значи и пролетен замор. Српскиот познат билкар Момчило Антонијевиќ посочи неколку билки кои го подобруваат...

Лек со семе од коприва и црвен кромид за зајакнување на...

Копривата веќе со години е дел од традиционалната медицина. Младите листови од коприва може да се јадат, а целата билка е лековита. Во овој...

Сок од коприва за освежување, толку е лековит што помага и...

,,Ќе напишам неколку зборови за ова мое омилено растение, со кое се занимавам со децении. Секојдневно ја гледаме во нашето опкружување, не сфаќајќи дека...

Го сметаат за чудо на природата, лекува мигрена, црн дроб, жолчка,...

Го сметаат за чудо на природата, лекува мигрена, црн дроб, жолчка, пореметено спиење, го подобрува имунитетот, а во продолжение на текстот можете да го...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"