Дома Тагови ледени коцки

Таг: ледени коцки

5 рецепти за евтини колачи, а толку многу се вкусни што...

I РЕЦЕПТ - Сончеви коцки со јаболка и гриз, готови за 30 минути. Рецептов е нешто фантастично, толку едноставно а преубаво. Потребни состојки: 16...

Ледени коцки: Колач кој лесно се приготвува со фил од бело...

Фотографија и рецепт на Вишња Вишња. Потребни состојки: 6 јајца, 6 лажици шеќер, 6 лажици брашно, 3 лажици какао и ½ прашок за печиво. За фил: 1 литар млеко, 9 лажици...

Ледени коцки, сочни, со шербет и крем од ванила

Пробајте ги ледените коцки на Нермина Јордамовиќ, вкусни и сочни колачи кои се топат во уста. Фото и рецепт: Нермина Јордамовиќ Потребни состојки: 6 јајца 10 лажици шеќер 3...

Ледени мак коцки – доволен е само еден залак да пробате...

Не знаев како да го наречам овој колач, сè додека не го пробав првиот залак... Сите кои ги сакате класичните ледени коцки – пробајте...

Ледени коцки – направете ги по овој рецепт и нема да...

Многу вкусни кремасти коцки со јајца. Потребни состојки: 7 белки 7 лажици шеќер во прав 7 лажици брашно 1 прстофат сол 120 мл млако млеко ФИЛ 1 7 жолчки 7 лажици шеќер 5 лажици...

Ова е нов рецепт за ледени коцки, вакви сигурно не сте...

Најубавиот кремаст колач што сум го јадела во последно време! Потребни состојки: 8 белки 8 лажици шеќер во прав 8 лажици брашно 1 прашок за печиво За прелевање на кората:...

Фантастични ЛЕДЕНИ КОЦКИ со вишни и цреши

Освежителен колач кој се топи во уста. Вкусот не може да се опише колку е предобар, мора да се проба. Најдолу во текстот можете...

Моите ледени коцки, филот е преубав со бело чоколадо – пробајте...

Фото и рецепт: Вишња Вишња Потребни состојки: 6 јајца 6 лажици шеќер 6 лажици брашно 3 лажици какао ½ прашок за печиво За фил: 1 литар млеко 9 лажици брашно 5 лажици густин 9 лажици...

Брзи ЛЕДЕНИ КОЦКИ со кокос готови за 20 минути

Потребни состојки: За бела кора: 6 белки 6 лажици шеќер 4 лажици брашно ½ прашок за печиво за прелив на кората: 200 мл млеко и 1 лажица рум за фил од кокос: 6...

ЛЕДЕНИ КОЦКИ – совршени за секоја пригода

Уште еден колач кој лесно се приготвува, а гарантира уживање. Станува збор за колач од фина, сочна чоколадна кора, со вкусен бел млечен крем прекриен со...