Дома Тагови куркума

Таг: куркума

СО ОВАА ПРИРОДНА СМЕСА ПОСИПЕТЕ ЈА ВАШАТА БАВЧА, ГРАДИНА, ЦВЕЌЕ: Ќе...

Во најновата презентација на Катерина таа откри рецепт за подготвување на природен пестицид кој таа го користи во својата градина и бавча, за одбрана...

Отсега почнуваме да јадеме МЕД со ѓумбир, лимон, куркума и црн...

„Дали и вие си го приготвувате овој лековит препарат од мед, ѓумбир, лимон, куркума и црн пипер? Ако не, тогаш време е да започнете,...

КУРКУМАТА ГИ НАМАЛУВА KИЛОГРАМИТЕ И ГO ЗАБРЗУВА МЕТАБОЛИЗМОТ: Но само ако...

Резултатите од овој напиток за cлабеење ќе ве воодушеват. Куркумата е способна да го опорави целиот организам, а освен за зајакнување на имунитетот, на...

ЗАБОРАВЕТЕ НА АНТИБИОТИЦИТЕ: овој проверен рецепт ги лечи белите дробови, го...

Постојат многу домашни препарати приготвени од природни состојки кои имаат способност да лекуваат различни болести, но овојпат ќе ви го претставиме домашниот антибиотик според...

Д-Р МАРИО: 1 чаша пред спиење за рамен стомак, подобар сон,...

Д-р Марио Лабудовиќ препорачува еден одличен напиток кој треба да се пие еден ипол час пред спиење, а ќе помогне во подобрување на квалитетот...

Куркумата е здравје: Еве за што сè помага

Зачинот познат како куpкума е можеби најефикасниот постоечки прехрамбен додаток. Многу висококвалитетни истражувања покажуваат дека куpкумата има големи придобивки за вашето тело и мозок. Многу...

СМЕСА КОЈА СЕ КОРИСТИ ДОЛГИ ГОДИНИ: Го штити црниот дроб, спречува...

Чајот од куркума е лековит напиток кој се користи во азис-ката медицина веќе со векови. Еве како влијае врз човековото здравје… Куркумата долго време...

Златниот мед го зајакнува имунитетот како челик, според билкарите е број...

Куркумата е индиски зачин, еден од најдобрите средства за чистење на телото одвнатре. Во текот на животниот век низ телото минува повеќе од тон...

Додајте лажичка од овој зачин во топла вода: ќе спречите создавање...

Во последно време куркумата го освои светот благодарение на многубројните корисни својства кои ги поседува. Таа се смета за најефикасниот хранилив природен лек кој...

Кари не е обичен зачин – содржи моќни состојки за здравје...

Постои тренд на користење на нови, нетипични зачини за нашите краишта, како куркума, кари, сумак, коријандер, цимет и многу други. Ваквите навики се искучително...