Дома Тагови кремпита со бисквити

Таг: кремпита со бисквити

НЕОБИЧНА КРЕМПИТА: Во кремот ставете го ова и добивате преубав вкус

Кремпита со пудинг – необична и брза со преубав вкус. Оваа кремпита е превкусна и малку необична. Постапката за приготвување е едноставна и брза. Изненадете...

КРЕМПИТА СО БИСКВИТИ готова е за 10 минути, навистина брза...

Многу брзо се приготвува, кога ќе излади е вистински освежителен кремаст колач. Потребни состојки: 500 г бисквити. За фил: 1 литар млеко, 4 јајца, 250 г путер / маргарин, 16...