Дома Тагови кремасти ледени коцки

Таг: кремасти ледени коцки

БАНАНА КОЛАЧ: Во неколку слоја вкусен крем, а без масло...

Ако ви се јаде некој лесен и освежителен колач од кој нема да се „онеcвестите“ зашто има премногу благ и масен крем, тогаш ова...

ПОСНИ ЛЕДЕНИ КОЦКИ: Бев ненаситна и морав да ги пробам, едноставен...

Откога почнав да постам, постојано сум ненаситна, ми се јаде чоколадо, салати, па едвај ги чекам божиќните празници. Кога го најдов овој рецепт за...

ЛЕДЕНИ КОЦКИ – стар и проверен рецепт со многу кремаст вкус...

Фантастични ледени коцки, ова е токму рецептот кој го приготвуваа нашите мајки, па добро е да се сочува од заборав. Колачот е многу вкусен...

ЛЕДЕНИ КОЦКИ – преубав, сочен и проверен рецепт кој оди сè...

ЛЕДЕНИ КОЦКИ - преубав, сочен и проверен рецепт. Ледените коцки се старински колачи со многу кремаст вкус. Нашите баби и мајки ги подготвуваа на...

Кремасти сочни ледени коцки – колач кој се топи во уста...

Рецепт и видео прилог на Јована Фалзон (Chef Joca Loca): Кремасти сочни ледени коцки Ако сте љубител на сочни и кремасти колачи, овој е токму...