Дома Тагови кремаст колач

Таг: кремаст колач

СЛАДОЛЕД КОЛАЧ: Кремаст и сочен, не можете да му одолеете

Фото и рецепт: Нермина Јордамовиќ Потребни состојки: 6 белки 1 прстофат сол 60 г шеќер 50 г брашно ½ прашок за печиво 150 мл топло млеко за прелевање на кората За фил: 650...

Сладолед коцки со мерки на лажица, за 20 минути готов десерт

Многу вкусни коцки во кои ќе уживате. Потребни состојки: 7 белки 7 лажици шеќер 7 лажици брашно 2 лажици масло 1 прашок за печиво 1 жолчка За фил: 6 жолчки 7 лажици шеќер 7 лажици...

ЛАМБАДА КОЦКИ Супер кремаст колач кој освојува и со вкус и...

Лесен и освежителен колач кој ќе го задоволи вкусот на секој ваш гостин. Потребни состојки за тесто: 6 јајца 150 г шеќер 150 г брашно (јас додавам и малку...

Кремаст банана колач кој може да се послужи и како сладолед...

Фото и рецепт: Блуес Овој леден банана колач е лесен и освежителен колач со богат вкус на банана, посебен бидејќи е без масло и маргарин. Потребни...

BABY Гриз колач без печење, а готов е за 20 минути

Колачот може да се приготвува во сите сезони, може да се комбинира со сезонско овошје или овошје по ваша желба. Многу брзо, лесно и...

Сочен и кремаст колач ист како од слаткарница – се топи...

Вкусен колач кој се топи во уста. Рецептот ни го испрати нашата драга Амина Хусиќ за кој таа има приготвено и видео во кое...

Колач “КРШ и ЛОМ” – Фантазија од колач со бисквити и...

Заслугите за овој рецепт и припаѓаат на мојата пријателка Тања, кој има малку смешно име, но, веднаш да вик кажам, колачот е сè само...

Секоја недела го правам овој колач зошто е брз, едноставен, целиот...

Го правам многу често,речиси секоја недела, затоа што е брз, едноставен, целиот кремаст и што е најважно, децата многу ми го сакаат! Потребни состојки: 7 јајца 30...

Брз летен колач – многу вкусен и кремаст колач со парчиња...

Многу брзо се приготвува, само матите шлаг, без готвење и без печење! Многу вкусен и освежителен овошен колач. Потребни состојки: 200 г бисквити 1 кесичка крем за...

РАФАЕЛО КОЦКИ – многу се вкусни и лесно се прават! Готови...

Многу лесен колач, целиот е кремаст, се топи во уста. Потребни состојки: 8 јајца 8 лажици шеќер Малку прашок за печиво 200 г кокосово брашно За крем: 8 жолчки 8 лажици шеќер 4...