Дома Тагови кремаст десерт

Таг: кремаст десерт

Старинските рецепти повторно се во мода: овој кремаст десерт никогаш нема...

Порано кога немало готови пудинзи со различни вкусови, домаќинките вареле домашен кремаст десерт со природни вкусови. Основна состојка за згуснување на кремот бил скробот/нишестето...

Казандиби- турски кремаст десерт со ориз во прав, лесен за подготовка,...

Фото и рецепт: Beti Josi Потребни состојки: 1 лажица маргарин/путер 3 лажици шеќер во прав 1200 мл млеко 200 г шеќер 120 г мелен ориз 30 г нишесте 2 ванилин шеќер Малку цимет Овошен...

Освежувачки десерт во чаша за 10 минути

Потребни состојки: 1 кесичка шлаг 150 мл млеко 200 г мелени бисквити 50 г шеќер во прав 50 г чоколадо За смеса од пудинг: 500 мл млеко 4 лажици шеќер 1 пудинг од...