Дома Тагови крем за лице

Таг: крем за лице

Еден кромид е милионпати помоќен од ботоксот – еве како се...

Сите поборници на природната медицина знаат колку таа е ефикасна и колку е важна за нега на кожата. Не само што овие природни препарати...

Фантастичен крем за лице кој ја осветлува кожата и ги измазнува...

Коментар на задоволна читателка А.Х.:„ Ви благодарам за рецептот, го направив кремот затоа што ја сакам природната козметика, но искрено не очекував нешто cпектакyлаpно. Го...

Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави...

Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да...

Секоја жена треба да си го направи овој крем за лице...

Јас сум презадоволна од овој крем, постојано го приготвувам и го користам и за нега на кожата и за масажа. Постојано експериментирам и додавам разни...

Најдобрите домашни креми против брчки и за нега на коса направени...

Пантенолот е алкохол на протеинска киселина. Обилува со витамин Б5, па од тие причини го нарекуваат провитамин Б5. Најчесто се користи во козметиката и...

Крем чудо кое ги пегла брчките за 7 дена – состојките...

Направете домашен крем кој ќе ве препороди. Рецептот е едноставен и чудесен: Потребни состојки: 1 жолчка (најдобро од домашно јајце) 2 лажици бадемово масло (или маслиново) ½ лажица...

Домашен крем против брчки: фантастичен ефект за седум дена!

Овој домашен крем е идеално средство за нега на кожата: хидрира, го изедначува тенот, ги намалува видливите брчки и го успорува процесот на стереење...