Дома Тагови крем за лице

Таг: крем за лице

Секоја жена треба да си го направи овој крем за лице...

Јас сум презадоволна од овој крем, постојано го приготвувам и го користам и за нега на кожата и за масажа. Постојано експериментирам и додавам разни...

Најдобрите домашни креми против брчки и за нега на коса направени...

Пантенолот е алкохол на протеинска киселина. Обилува со витамин Б5, па од тие причини го нарекуваат провитамин Б5. Најчесто се користи во козметиката и...

Крем чудо кое ги пегла брчките за 7 дена – состојките...

Направете домашен крем кој ќе ве препороди. Рецептот е едноставен и чудесен: Потребни состојки: 1 жолчка (најдобро од домашно јајце) 2 лажици бадемово масло (или маслиново) ½ лажица...

Домашен крем против брчки: фантастичен ефект за седум дена!

Овој домашен крем е идеално средство за нега на кожата: хидрира, го изедначува тенот, ги намалува видливите брчки и го успорува процесот на стереење...