Дома Тагови крем торта

Таг: крем торта

КРЕМ ТОРТА СО ЈАГОДИ – Толку е освежителна, исто како да...

Рецепт на Верица Николиќ. Ова е една од оние торти кои ќе сакате да си ја имате запишано во тефтер. Брзо и многу лесно...

СЛАДОЛЕД ТОРТА „ПЛОМБИР“: Без рерна и миксер, лесна за правење –...

За оваа интересна торта не треба да ја вклучувате рерната ниту миксерот. Се состои од неколку редови „трошки“ прелиени со вкусен крем, а ваквиот...

КРЕМ ТОРТА СО СУВО ОВОШЈЕ: без печење, лесна постапка и за...

КРЕМ ТОРТА СО СУВО ОВОШЈЕ. Мора да признаеме дека највкусни се оние торти кои се целите исполнети во крем, а меѓу нив има уште...

Непечена ТАРАБА ТОРТА со едноставно приготвување и одличен вкус

Децата многу ја сакаат, па малку го променив оригиналниот рецепт зошто на овој начин малку подобро се приготвува. Потребни состојки: 10 јајца 250 г чоколадо за готвење 250...

Најдобрата торта без печење што сум ја пробала! Сите побараа уште...

Веднаш ја направив и сите што ја пробаа беа воодушевени од оваа торта без печење. Вкусна, непечена торта со малини или некое друго овошје, по...

Торта лудило: дознајте зошто цел интернет трага по нејзиниот рецепт

Нешто превкусно - магичен вкус! Потребни состојки за еден бисквит (кора), а вам ви се потребни два исти: 6, јајца, 110 г шеќер, 5 лажици какао во прав, 100...