Дома Тагови крем банани

Таг: крем банани

Ванилин колач со крем банани: Одличен вкус, децата го обожаваат и...

Ванилин колач со крем бананчиња: Кора од белки, фил од ванила, одличен вкус. Фото и рецепт: Миња Б. Кога ќе ви остане вишок белки,...

„КРШ И ЛОМ“: Фантазија од колач со крем банани – брзо,...

Заслугите за овој рецепт и припаѓаат на мојата пријателка Тања, а колачот има малку смешно име, но, веднаш да ви кажам, колачот е сè...

ОБЛАНДИ СО БАНАНЧИЊА: Единствениот вистински и детално напишан рецепт

Најубавиот рецепт досега напишан за обланди со крем бананчиња. Многу брза и едноставна постапка за колач кој прв се разграбува на сите слави и прослави....

Брза бисквитна торта: наместо желе бонбони може и крем банани –...

Многу вкусна торта што се топи во уста! Потребни состојки: 600 г мелени бисквити 250 г путер / маргарин 300 г желе бонбони 200 мл сок или млеко +-,...