Дома Тагови коњско опавче

Таг: коњско опавче

Ако ја видите оваа билка, веднаш наберете ја: Незаменлив лек за...

Оваа билка ефикасно ги намалува мacните наслаги и го намалува целyлитот. Коњското опавче е жилава и отпоpна дива билка која уште одамна се користи...

Чај од коњско опавче, за 7 дена ги извлекува сите испакнатини...

Чај кој вреди помалку од 70 денари, помага во с лабеење и без држење на диета. Оваа билка ефикасно ги намалува масните наслаги и...

Природен лек за постојаната болка во коленото и обновување на ‘рскавицата

Доволно е само еднаш во животот да почувствувате болка во коленото и веднаш ќе ви биде јасно колку е сериозна таа состојба. Болките во...

Оваа билка е вистински дар од природата, помага во лекување на...

Оваа прастара билка лекува многу болести. Запознајте се со КОЊСКОТО ОПАВЧЕ и научете како се користи. Чај од Коњско опавче е напиток со историска репутација...

Билкарот Најдовски: Рецепт за лекување на белите дробови со коњско опавче

Коњско опавче (lat. Equisetum arvense) Пишува билкарот Мартин Најдовски. Сè што ве интересира во врска со подробностите околу приготвувањето на лекот, можете да го прашате на...

Оваа прастара билка лекува многу болести. Запознајте се со КОЊСКОТО ОПАВЧЕ...

Чај од Коњско опавче е напиток со историска репутација кој лекува ткивни повреди и проблеми со коските. Оваа билка се користи за бројни состојби,...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"