Дома Тагови колено

Таг: колено

КОЛЕНАТА ВИ ЧКРИПАТ И ПОТПУКНУВААТ – Прв знак за сериозна состојба...

Постарите луѓе кои слушаат звуци кои потсетуваат на кликнување, потпукнување или чкрипење (крепитации) во или околу зглобовите на коленото имаат поголема веројатност да развијат...

ФИЗИОТЕРАПЕВТ: Ако имате болка во колено, решете го проблемот за 5...

Коленото е најголемиот зглоб во човековото тело и трпи најголемо оптоваpyвање. Затоа, постои голем pизик од повpeда или бoлecти на зглобот од коленото. Причините...

ИСТРОШЕНА ‘РСКАВИЦА ВО КОЛЕНО: Овој природен лек ја обновува

Истрошената ‘рскавица и ош-тетните зглобови се симптом на остеоартритис, деге-неративна болест на зглобовите. Најчесто ги зафаѓа зглобовите на раката, коленото, колковите и карлицата, а...

Ставете го ова на коленото и движете се без болки –...

Сè повеќе и повеќе луѓе, а особено оние од повозрасната популација се жалат на тегоби и б олки во коленото кои ги спречуваат непречено...

ВЕЖБИ ЗА КОЛЕНО: Многу помагаат за намалување на болката

Доколку имате постојана б олка во коленото при седнување на столче, станување, клекнување или чувствувате клик во коленото при качување по скали тогаш најверојатно...

Најефикасниот метод со жолчка од јајце за лекување на болните колена...

Коленото е многу важен зглоб во нашето тело, бидејќи ја трпи и ја носи целата телесна тежина, ги поврзува фемурот и фибулата и овозможува...

Најефикасниот лек за болни зглобови и колена што го има запишано...

Со помош на чудотворниот рецепт од Баба Ванѓа ќе можете да приготвите лековита маст со која ќе ги мачкате болните зглобови. Потребни состојки: 100 г излупени семки...

Болката во колено поминува од овој лек, а за неколку дена...

Со текот на времето нашите зглобови се трошат бидејќи доаѓа до намалување на апсорпцијата на хранливите материи, а понекогаш и поради спортски повреди. Овие...

Зошто доаѓа до воспаление на зглобовите, особено на колената и како...

Симптоми: -Болки, воспаление и оток во рамената, лактите, колковите, колената или зглобовите на дланките или стапалата, особено за време на истегнувања додека вежбате, дигате товар...

Лекување на бурзитис: Ако имате оток во рамо, лакт, колк, колено...

Симптоми: -Болки, воспаление и оток во рамената, лактите, колковите, колената или зглобовите на дланките или стапалата, особено за време на истегнувања додека вежбате, дигате товар...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"